MÖBLER / Bord / Hyllor/soffbord 9344575
*
nr 934 4575
Hyllor/soffbord
Plexiglas, 5 lösa delar, höjd: 26 cm, diameter: 70 cm
Kondition: slitage
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:09:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/1 06:56:43
1
200 kr
12/1 19:24:04
2
200 kr
12/1 19:24:04
1
200 kr (Budbetjänt)
12/1 19:25:43
2
250 kr
12/1 19:31:09
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord hyllor plexiglas soffbord
-
5132 Fällbord
1800-tal, mahogny. Bredd: 73 cm, djup: 45 cm, höjd..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:31
-
5182 Klaffbord
1800-tal. Bredd: 54+ 2x46. Djup: 106 cm, höjd: 69 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:43
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:17
-
5245 Salongsbord
med klaffar, 1800-tal. Bredd: 97+ 2x30. Djup: 69 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:07
-
5057 Soffbord
nutida, diameter: 78, höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:43
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:43
*
Hyllor/soffbord
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4575
Hyllor/soffbord
Plexiglas, 5 lösa delar, höjd: 26 cm, diameter: 70 cm
Kondition: slitage
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/1 06:56:43 | 1 | 200 kr |
12/1 19:24:04 | 2 | 200 kr |
12/1 19:24:04 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
12/1 19:25:43 | 2 | 250 kr |
12/1 19:31:09 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord hyllor plexiglas soffbord
-
5132 Fällbord
1800-tal, mahogny. Bredd: 73 cm, djup: 45 cm, höjd..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:31 -
5182 Klaffbord
1800-tal. Bredd: 54+ 2x46. Djup: 106 cm, höjd: 69 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:43 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:17
-
5245 Salongsbord
med klaffar, 1800-tal. Bredd: 97+ 2x30. Djup: 69 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:07 -
5057 Soffbord
nutida, diameter: 78, höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:43 -
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:43